Neden İngilizce Konuşamıyoruz?

İlkokuldan itibaren bin saatten fazla İngilizce dersi alıyoruz. Ciddi miktarlarda para ve zaman harcıyoruz. Fakat bütün bunların sonunda İngilizce bilgimizi ancak “Anlıyorum ama konuşamıyorum.” seviyesine çıkarmayı başarabiliyoruz. Peki, bu kadar emeğe rağmen nasıl oluyor da İngilizceyi EDİNEMİYORUZ?

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki

İngilizceyi kullanma becerisinde Türkiye, 88 ülke arasında 73’üncü sırayla en düşük sıralamaya sahip ülkeler arasında.
İngilizce konuşmamızdaki en büyük problem, İngilizcenin iletişim aracı olarak değil de sınav geçme aracı ya da zorunluluk olarak görülmesi.

UTANGAÇLIK
İletişimin başarının anahtarı olduğu dünyamızda, bildiklerimizi uygularken, hata yapma korkusu ile kendimizi iletişime kapatıyoruz. Unutulmamalıdır ki, hata yapmadan yeni bir dil öğrenen kimse olmamıştır.

DİLE MARUZ KALMAMA
Çocukluğumuzda anadilimizi öğrenirken uzun süre boyunca konuşamadan sadece maruz kalarak dili ediniyoruz. Aynı durum ikinci bir yabancı dili edinirken de geçerlidir.

EDİNİLENLERİ UYGULAMAMA
Yine çocukluğumuzu göz önünde bulundurduğumuzda, konuşma sürecinin yavaş yavaş, uygulayarak ve zaman zaman hatalar yaparak geliştiği malumdur.

EDİNME SÜRECİNDE TEKRAR ETMEME
İleri gelen Linguistik(Dil Bilimi) araştırmacılarına göre, öğrendiklerimizin %60′ ı ilk 2 saatlik zaman dilimi içerisinde unutuluyor. Bu bilgilerin edinime dönüşebilmesi için, mutlak suretle tekrar edilmesi ve bilinç düzeyinde bildiğimiz şeylerin bilinçaltına tekrar yoluyla atılması gerekmektedir. Yine bilim insanlarına göre, dili edinirken bilinçaltına atmadığımız herhangi bir bilgi, konuşma esnasında cümle kurabilmemize yeterli olmuyor.

EĞLENCEDEN UZAK EĞİTİM
Yıllar içerisinde aldığı eğitimler sonucunda, bir türlü konuşma becerisini edinemeyen insanlar, ne yazık ki, bir yabancı dilin ülkemiz sınırları içerisinde yani, yurt dışına gitmeden öğrenilemeyeceği gibi yanlış bir inanışa kapılıyorlar. Bunun temel sebebi klasik metotların insanları sıkması ve kısır döngüye sokmasıdır. Tecrübelerimiz ve İngilizce’ yi edindirdiğimiz binlerce öğrencimiz bize, eğitimin içine eğlence entegre edildiği taktirde, yukarıda bahsedilen UTANGAÇLIK, DİLE MARUZ KALMAMA, EDİNİLENLERİ UYGULAMAMA ve EDİNME SÜRECİNDE TEKRAR ETMEME sorunlarının kolaylıkla ve zevkle aşılmaya başlandığını göstermektedir.

Biz Neler Yapıyoruz?

%100 Başarı

Fonksiyonel ve iletişimsel temele dayanan sistemimiz ile başarı garantili eğitim.

Mak. 14 kişilik sınıflar

Öğrenme ortamı için kalabalık olmayan sınıflar ile etkileşimi artırıyoruz.

Teknik

Ders esnasında sunulan görsel ve işitsel aktiviteler ve konuşma kulüpleriyle öğretim sağlıyoruz.

Seviyeler

Öğrencinin seviye ölçümünü yaptıktan sonra ihtiyaçlarını en doğru şekilde analiz ederiz.

İngilizce Bir İletişim Dilidir.

Yaş ve İngilizce seviyelerine göre gruplanarak verilen eğitimlerde öncelikli amaç  bu dili severek, anlayarak ve uygulayarak öğrenmeleridir.

Nasıl İngilizce Öğrenebilirim?

01

Okuyarak

02

Konuşarak

03

Bilinçaltı

04

Edinerek

Size Yardımıcı Olmak İçin Buradayız

İngilizce öğretiminde sizlere en iyi şekilde yardımcı olabilecek uzman kadromuzla iletişime geçebilirsiniz.