F.A.Q

Questions about courses

Eğitimimiz, tüm dünyada geçerli olan Avrupa Dil Portfolyosuna uygun olarak tüm dil becerilerini kazandıracak şekilde olmaktadır. Sadece teorik olarak konuları öğretmeye yönelik dilbilgisi odaklı anlayışı değil, bütün becerileri geliştiren bir sistemi kullanmaktayız. Ders işlenişi ve bölümlerin yoğunluğu seviyenin ağırlığına gore belirlenir. (İlk seviyede dilbilgisinin yanında konuşmaya ağırlık verilmesi gibi) Toplamda beş seviyemiz ve her seviye için dilbilgisinin yanında konuşma, yazma, okuma ve dinleme bölümlerimiz de vardır. Tüm hocalarımız bu sisteme uygun oryantasyon eğitimi almıştır.

Eğitimimiz Avrupa Dil Portfolyosuna uygun olarak yapıldığından ve bütün becerileri kapsadığından, programın interaktif yapısı dolayısıyla sınıf mevcudunun maksimum ve minimum hali aynı açıdan önemlidir. Sınıftaki ortamı güncel yaşam ortamına dönüştürmek adına interaktif bir ortam oluşması gerekir. En az beş, en fazla on iki kişi, programın içeriği ve verimliliği açısından uygun görülmektedir. Böylelikle sınıfta yapılan aktivitelerde (pair-work, group activities, role play) öğrencilerin birbiriyle ilişki halinde olması sağlanır

Uzun yıllardır, öğretmenler genel kurulumuzun seçmiş olduğu, Avrupa Dil Pasaportuna da uygun olan  Language Leader kitabını kullanıyoruz. Bu kitabımız başarılı görülmüş ve kurumumuzdan sonra birçok üniversitede kullanmaya başlamıştır. Daha sonra yine aynı yapıya uygun olan daha iyi bir kitap olursa güncelleme yapılabilir.

Öğrenci takibinin esas olduğu bir öğretim sunduğumuz için her ünite sonunda bir ölçme değerlendirme yapılır. Bunun ardından eksiklere yönelik birebir etütler verilir. Ünite değerlendirmelerimiz dışında her seviyede iki final sınavımız vardır.

Genel Sorular

Siz Değerli Öğrencilerimizden Sıkça Sorulan İngilizce Kurs ve Sınavlarla İlgili Soruları derledik ve sizin için bir araya getirdik. En güncel haliyle sizlerin yararlanması için buraya ekledik…

Öğretmenlerimiz Türk yada Yabancı olarak uzman oldukları alanlarda eğitim vermektedir.

Online eğitim hizmetimiz maalesef bulunmamaktadır. Daha verimli olması adına birebir eğitim vermekteyiz.